30 mln zł na sieć doradztwa

Sebastian Gawłowski
12-10-2006, 00:00

Przyszły debiutant wspólnie z funduszem Oresa Ventures zainwestował w firmę pośrednictwa finansowego.

Arteria, warszawska firma specjalizująca się w outsourcingu sprzedaży, razem ze skandynawskim funduszem Oresa Ventures zainwestowała w firmę Partner Kredytowo-Finansowy (PKF). Według informacji „PB”, wartość transakcji można szacować na blisko 8 mln EUR (30 mln zł). Celem inwestycji jest rozszerzenie profilu i skali działalności Arterii.

PKF jest ogólnopolską siecią doradztwa finansowego.

— Zaangażowaliśmy się kapitałowo w tę firmę i liczymy na wzrost jej wartości. Jednocześnie będziemy świadczyć dla niej usługi outsourcingowe sprzedaży. Współpraca z Oresa Ventures otwiera nam nowe możliwości rozwoju — mówi Wojciech Bieńkowski, prezes Arterii.

Partner Arterii to skandynawski fundusz inwestycyjny, który działa głównie w Polsce i Rumunii. Dotychczas zainwestował w regionie ponad 100 mln EUR, m.in. w Medicover.

W połowie września Arteria złożyła prospekt emisyjny. Z publicznej emisji chce uzyskać kilkanaście milionów złotych, głównie na dalszą rozbudowę własnego call center i rozwinięcie struktur sprzedaży. W grę wchodzą także dalsze akwizycje.

— Trudno w tej chwili określić termin oferty, ale chcemy wejść na GPW jeszcze w tym roku. Co do wyników, to spodziewamy się, że drugie półrocze utrzyma podobną dynamikę wzrostu jak w pierwszej części roku — dodaje prezes Arterii.

W pierwszym półroczu spółka, która szykuje się do debiutu na GPW, osiągnęła 6,55 mln zł przychodów (o 110 proc. więcej niż w I połowie 2005 r., kiedy sprzedaż wyniosła 3,01 mln zł). Zysk netto wyniósł 780 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 30 mln zł na sieć doradztwa