30 tys. osób na inauguracji karnawału w Wenecji

  • DI
opublikowano: 17-02-2020, 22:00

W oficjalnej inauguracji karnawału w Wenecji w niedzielę w uczestniczyło 30 tysięcy osób — poinformowały lokalne władze.

Jej kulminacyjnym wydarzeniem był Lot Anioła, czyli zjazd młodej wenecjanki na linach z dzwonnicy na placu Świętego Marka. Zaszczytu tego dostąpiła 20-letnia Linda Pani, która podczas zeszłorocznego karnawału wygrała organizowany wśród mieszkanek miasta konkurs piękności. Zjechała na linach w zjawiskowej, bogato zdobionej pomarańczowo-czerwono- -złotej sukni. Na środku placu powitali ją uczestnicy orszaków w historycznych strojach. Ta tradycja datuje się od 1548 r., kiedy jeden z artystów wyspiął się na dach dzwonnicy, a stamtąd na linach „przeleciał” aż do trybuny Pałacu Dożów.

W czasie największej w Europie zabawy ulicznej pod gołym niebem odbywają się dziesiątki koncertów, pokazów, spektakli, wystaw i innych imprez, na które przybyw tysiące turystów z całego świata. Wenecja szybko powróciła do normalnego życia po rekordowej powodzi z połowy listopada 2019 r. Po największym od ponad pół wieku żywiole lokalne władze zapewniały wielokrotnie, że miasto funkcjonuje i w związku z masowym zjawiskiem odwoływania rezerwacji w hotelach zapraszały wręcz turystów, co zdarzyło się po raz pierwszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane