39 proc. pracowników zostało w PPK

opublikowano: 17-12-2019, 11:31

W firmach zatrudniających powyżej 250 pracowników do pracowniczych planów kapitałowych przystąpiło łącznie 1,1 mln osób - to 39 proc. tam zatrudnionych, podał PFR.

Paweł Borys, szef PFR, zaznaczył, że dane o liczbie zapisanych pracowników są szacunkowe, a błąd może wynieść 2-3 pkt. proc.

Paweł Borys, szef PFR

Jeśli uwzględnić osoby zapisane do PPE, to partycypacja sięga 44 proc.

Do PPK automatycznie zapisani zostali pracownicy w wieku do 55 lat. Każdy, kto nie chciał być w planach, musiał się z nich wypisać.

Od 1 stycznia plany będą wdrażane dla firm zatrudniających do najmniej 50 pracowników, od 1 lipca 2020 - co najmniej 20 pracowników, a po 1 stycznia 2021 - pozostali oraz jednostki sektora finansów pubilcznych.

- Zakładamy, że udział w mniejszych firmach będzie niższy, ale później może się zrekompensować na ostatnim etapie. Takie są doświadczenia z Wielkiej Brytanii, gdzie partycypacja w jednostkach sektora finansów publiczncyh wyniosła 80 proc. - mówi Paweł Borys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane