3i wyłoży 500 mln EUR

KL
opublikowano: 13-07-2007, 00:00

Fundusz jest zdecydowany przeprowadzić kilka akwizycji w naszym regionie. Interesują go paliwa i sektor TMT.

Fundusz jest zdecydowany przeprowadzić kilka akwizycji w naszym regionie. Interesują go paliwa i sektor TMT.

3i, firma typu private equity, chce zwiększyć zaangażowanie w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym także w Polsce. Firma jest zainteresowana projektami o wartości od 100 mln EUR do 1,5 mld EUR. Niedawno uruchomiony fundusz Eurofund V, który zebrał 5 mld EUR, przeznaczy na inwestycje w naszym regionie około 10 proc. tej kwoty. Do wydania zatem będzie 0,5 mld EUR. Fundusz wzmocnił też zespół, zatrudniając Polaka. Andrzej Szostak będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie, analizowanie i realizację przejęć w Polsce i w pozostałych krajach regionu. Mają to być projekty w sektorach TMT (telekomunikacyjny, medialny i informatyczny) oraz naftowym i gazowym.

Pierwszą inwestycję w regionie 3i ma na koncie. Fundusz przejął Euro-Druckservice, spółkę posiadającą drukarnie offsetowe w Czechach, Polsce i na Węgrzech.

Można spodziewać się, że przejmowane spółki będą docelowo trafiały na giełdę. W ciągu ostatnich pięciu lat 3i przeprowadziła na świecie 46 ofert publicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu