3Legs porzuca polskie łupki

GRA
17-09-2014, 15:21

Złe wieści dla polskiego sektora łupkowego. Firma 3Legs postanowiła wycofać się z najbardziej obiecującego ze swoich projektów, czyli z trzech koncesji położonych na zachód od Gdańska.

To tam zlokalizowane jest testowane właśnie złoże Lublewo. Na wyniki tych testów czeka cała łupkowa branża.

“W związku z dotychczasowymi wynikami odwiertu, które naszym zdaniem są poniżej poziomów dających nadzieję na uruchomienie komercyjnego wydobycia, a także w związku z czasem potrzebnym jeszcze do dokończenia testów, w przypadku których pozytywny wynik wydaje się odległy, postanowiliśmy skorzystać z opcji wyjścia. To w najlepszym interesie naszych akcjonariuszy” – oświadczyło 3Legs Resources w komunikacie.

Udziały 3Legs przejmie partner, amerykański gigant ConocoPhillips, stając się 100-procentowym właścicielem trzech koncesji.

„ConocoPhillips nadal zamierza przeprowadzić zaplanowany test odwiertu Lublewo” – zapowiedział Tim Wallace, dyrektor spółki na Polskę.

Lublewo to jeden z trzech prowadzonych obecnie projektów, ważnych dla przyszłości branży łupkowej w Polsce. Drugi to projekt BNK Polska w Gapowie, a także zaplanowany na koniec tego roku odwiert poziomy PGNiG w Lubocinie.

W zeszłym roku 3Legs pozwolił wygasnąć koncesjom na południu Polski. Sprzedał też aktywa w Niemczech, by skoncentrować się na naszym kraju. Dziś - poza koncesjami, z których się wycofuje - ma jeszcze trzy koncesje na wschód od Gdańska, ale deklarował, że z pracami na nich czeka na wynik testowania Lublewa.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / 3Legs porzuca polskie łupki