3S przejmuje Fibertech Networks

Śląski operator telekomunikacyjny rozpycha się w Małopolsce. Dzięki transakcji pozyska 400 klientów w Krakowie.

3S wybrało się na zakupu. Łupem operatora telekomunikacyjnego z siedzibą w Katowicach padła krakowska spółka Fibertech Networks. Śląska firma kupiła w niej 76 proc. udziałów. Pozostałe udziały pozostają w rękach założycieli operatora, którzy nadal mają nią kierować. Transakcja pozwoli 3S mocniej zaistnieć na krakowskim rynku teleinformatycznym. Docelowo kupiona spółka zmieni nazwę na 3S Fibertech.

Zobacz także

Fibertech Networks to niezależny operator, który posiada własną sieć światłowodową i obsługuje ponad 400 firm i instytucji publicznych w Krakowie. Przychody spółki w ubiegłym roku sięgnęły 5,5 mln zł i pracuje w niej 20 osób.

- W naszym rozwoju dotarliśmy do punktu, w którym potrzebowaliśmy wsparcia, nie tylko finansowego. Jednocześnie ważne było dla nas działanie w warunkach pewnej autonomii, chcieliśmy kontynuować prace nad projektem w obecnym składzie. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z 3S – wyjaśnia Dawid Pawlus, prezes i jeden z założycieli Fibertech.

Fibertech to druga nowa spółka, która dołączyła do grupy 3S w tym roku. Pierwszą jest 3S Box, której zadaniem jest rozwój biznesu data center w Warszawie. Mniejszościowy pakiet w niej ma dwóch menadżerów z rynku centów danych: Bolesław Kraus i Marcin Raheb, którzy stanęli na jej czele i będą odpowiadać za jej rozwój. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane