40 tysięcy posiłków dla podopiecznych schronisk dla zwierząt

  • DI
opublikowano: 28-01-2022, 15:48

15 stycznia zakończyła się piąta edycja akcji „Kupując Pomagasz” marki Butcher’s. W jej wyniku 4,5 tony karmy trafi do schronisk w całej Polsce.

Kuskus, podopieczny jednego ze schronisk, które były beneficjentami akcji
Kuskus, podopieczny jednego ze schronisk, które były beneficjentami akcji
materiały prasowe

W tym roku Butcher’s współpracował z 11 sklepami internetowymi. Za każdy sprzedany przez partnerów akcji produkt marki firma przekaże wybranym schroniskom 100 g karmy. Dodatkowo klienci mogli wesprzeć schronisko w Milanówku, kupując karmę na Allegro lub rejestrując na przeznaczonej do tego stronie internetowej paragony ze sklepów stacjonarnych. Dzięki temu podopieczni 12 schronisk otrzymają 40 tys. pełnowartościowych posiłków. Poza bezpośrednim wsparciem schronisk akcja miała też podnieść w społeczeństwie świadomość sytuacji bezdomnych zwierząt. Pracownicy schronisk i fundacji zajmujących się bezpańskimi zwierzętami zwrócili uwagę, że w pandemii wiele osób zdecydowało się na adopcję czworonoga jako sposób na poradzenie sobie z izolacją społeczną. Niestety w części przypadków decyzje te były nieprzemyślane – z opłakanym skutkiem dla zwierząt.

– Długoterminowym celem „Kupując Pomagasz” jest wskazanie potrzeb bezdomnych zwierząt i schronisk opiekujących się nimi. Liczymy, że dzięki temu ludzie będą skłonni do pomocy nie tylko w czasie trwania akcji. Zdajemy sobie sprawę, że budowanie takich postaw wymaga konsekwencji, dlatego zorganizowaliśmy akcję po raz kolejny – mówi Magdalena Sztylkowska, dyrektor marketingu Butcher’s Pet Care Polska.

Piąta edycja akcji brytyjskiego producenta karmy dla zwierząt trwała od 15 listopada 2021 r. do 15 stycznia 2022 r. Udało się zebrać 4,5 tony karmy, co się przekłada na 40 tys. posiłków dla podopiecznych schronisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane