400 najbogatszych w USA

opublikowano: 18-09-2013, 00:00

Bil Gates, współzałożyciel Microsoftu, pozostaje najbogatszym obywatelem USA — wynika z najnowszego rankingu magazynu „Forbes”.

Jego majątek wyceniany jest na 72 mld USD. Na drugim miejscu znalazł się Warren Buffett. Majątek szefa Hathaway szacowany jest na ponad 58 mld USD. Na trzecim miejscu jest współzałożyciel korporacji Oracle — Larry Ellison (41 mld USD).

Kryzys nie dotknął w tym roku najbogatszych Amerykanów. Suma ich majątków wyniosła 2 bln USD, wobec 1,7 bln USD w ubiegłym roku.

Najbogatszą kobietą okazała się Christy Walton, której majątek „Forbes” wycenił na 34,5 mld USD. Po śmierci męża, który był synem założyciela sieci Wal-Mart, Sama Waltona, stała się dziedziczką fortuny, która zapewniła jej 6. miejsce na liście najbogatszych Amerykanów.

Najmłodszym miliarderem w rankingu okazał się Dustin Moskovitz, 29-letni współzałożyciel Facebooka, który ma tytuł najmłodszego na liście od 2010 r.

Jego majątek niemal się podwoił w tym roku i wyceniono go na 5,3 mld USD, a wszystko dzięki 5-procentowemu udziałowi w największej na świecie sieci społecznościowej.

Na drugim miejscu wśród najmłodszych znalazł się Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, który jest zaledwie o 8 dni starszy od Moskovitza. Jego fortuna jest jednak niemal trzykrotnie większa — szacowana na 19 mld USD, wobec 9,4 mld USD w ubiegłym roku. Ten wynik zapewnił mu 20. miejsce rankingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane