400 stypendiów dla nowoczesnych studentów

DI
opublikowano: 15-12-2020, 13:59

Santander i MIT Professional Education prowadzą nabór do programu podnoszącego kwalifikacje cyfrowe i wiedzę o zastosowaniu nowych technologii w życiu zawodowym.

Grupa Santander we współpracy z MIT Professional Education oferuje studentom, absolwentom uczelni wyższych i profesjonalistom udział w specjalnym programie stypendialnym. Celem inicjatywy jest zwiększenie szans na zatrudnienie w zdominowanym przez nowe technologie cyfrowe rynku pracy.

W sumie przeszkolonych zostanie 400 osób w wieku od 20 do 35 lat z 13 krajów świata, w tym z Polski. Do wyboru będą mieli cztery ścieżki edukacyjne: blockchain (wykorzystanie technologii w sektorze finansów, a także w innych branżach), machine learning (analiza danych, modele predykcyjne, podejmowanie decyzji i wnioskowanie przyczynowe), cloud & devops (przyszłości chmur obliczeniowych m.in. w biznesie, projektowanie efektywnego oprogramowania itp.), strategie projektowania produktów (architektura produktów, wykorzystanie platform pomagających organizacjom we wdrażaniu i zarządzaniu grupami produktów). Kurs potrwa osiem tygodni, będzie prowadzony online w trzech językach (do wyboru: angielski, hiszpański, portugalski).

- Obserwujemy dynamiczne zmiany na rynku pracy. Błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z mocnymi kompetencjami cyfrowymi, które są cenione w niemal każdym sektorze, również bankowym. COVID-19 znacznie ograniczył możliwość rozwoju zawodowego dla wielu młodych ludzi, tym bardziej zależy nam, by jak najwięcej utalentowanych studentów i absolwentów polskich uczelni wzięło udział w rekrutacji na Santander Scholarships Tech | Emerging Technologies Programs MIT Professional Education – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor programu Santander Universidades w Polsce.

Chęć udziału w programie można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: www.santander-grants.com. Rekrutacja potrwa do 30 grudnia 2020 r.

Projekt jest częścią globalnych działań Santandera stanowiących wsparcie w walce z pandemią COVID-19 i jej skutkami. Na ten cel zarezerwowano 100 mln EUR. Kwota 30 mln EUR za pośrednictwem Santander Universidades zostanie przekazana na edukację, wsparcie projektów badawczych, studentów w trudnej sytuacji finansowej i transformację cyfrową uczelni wyższych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane