47 mln zł dla programistów i inżynierów

opublikowano: 08-01-2018, 17:19
aktualizacja: 08-01-2018, 17:21

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs w programie e-Pionier. Finansowanie przeznaczone jest na rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych, które pomogą rozwiązać konkretne problemy społeczne lub gospodarcze. Zgłaszać będą je samorządowcy.

W programie e-Pionier finansowanie rozwoju nowych rozwiązań technologicznych przyznawane jest w formule zamówień przedkomercyjnych (PCP). W praktyce oznacza to, że obszary wymagające technologicznego wsparcia zakreślają samorządy i jednostki administracji publicznej, natomiast zespoły programistów, inżynierów i naukowców poszukują sposobów na ulepszenia. W odróżnieniu od klasycznych zamówień publicznych, w tym przypadku nie tworzy się wcześniej specyfikacji zamawianego produktu. 

W pierwszym konkursie rozstrzygniętym w 2016 r. zespoły pracowały m.in. nad monitoringiem funkcji życiowych osób zatrzymanych czy zarządzaniem szlakami rowerowymi. Na realizację wszystkich projektów przekazano wówczas 59 mln zł. 

Teraz w puli konkursu jest 49 mln zł. Do pozyskania są granty w wysokości 8-12 mln zł. Program jest realizowany we współpracy z wyspecjalizowanymi akceleratorami. A nabór wniosków prowadzony będzie do 19 stycznia 2018 r. E-Pionier jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu