5 gorących spółek na sesji 28 XI 2021

opublikowano: 28-12-2021, 11:59

Na sesji 28 grudnia wyróżniają się spółki z branży węglowej, odbija Tauron i Biomed, mocno waha się Biomed, dołuje - Zremb.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS PB.PL Z PROGNOZAMI NA 2022 R.>>

1. Inwestorzy przychylnym okiem spojrzeli znów na spółki górnicze. Najmocniej w górę idzie kurs Coal Energy, ale wyraźnie drożeją także Bumech, JSW i Bogdanka. Ceny węgla odbiły i są najwyższe od końca października ze względu na perspektywy wyższego popytu w 2022 r.

2. W górę idzie kurs Tauronu, który od połowy października był w trendzie spadkowym, ale na ostatnich sesjach zaczął się stabilizować.

3. Drożeją akcje Biomedu. Spółka podpisała z PARP umowę na dofinansowanie budowy komercyjnej linii do produkcji leku Onko BCG.

4. Kurs Mabionu nie może obrać jasnego kierunku po pięciu z rzędu spadkowych sesjach. Wczoraj na zakup niewielkiego pakietu akcji zdecydował się prezes Krzysztof Kaczmarczyk.

5. Korektę dynamicznej zwyżki z ostatnich dni zalicza Zremb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane