5 gorących spółek na sesji 3 I 2023

opublikowano: 03-01-2023, 13:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji we wtorek, 3 stycznia, wyróżniają się Alior, LiveChat, Eurocash, Biomaxima i Rainbow.

1. Nawet o 10 proc. drożeją akcje Alior Banku, a wysokie notownia charakteryzują także walory innych banków - nie tylko w Polsce. Paneuropejski indeks sektora bankowego po raz pierwszy od wybuchu wojny zbliżył się do poziomu 100, a branża jest po turystycznej najmocniejszą dziś w składzie Stoxx600. Co ciekawe, w ramach sektora na starym kontynencie najmocniej drożeją akcje ABN Amro, a drugie i trzecie miejsce zajmują rodzime PKO BP i Pekao.

– Banki w Europie są bardzo tanie, a ich wyniki się poprawią w wyniku zakończenia polityki ujemnych stóp procentowych. A nasze banki? Podążają za nimi, choć wcale nie są takie tanie i mają swoje problemy w postaci wakacji kredytowych i franków - komentuje Piotr Zagała z BNP Paribas TFI.

2. W cenie są papiery LiveChatu. Spółka podała w poniedziałek po sesji dane o przychodach w ostatnim kwartale.

3. Odbicie kontynuuje Eurocash, który znalazł się na liście dziesięciu spółek polecanych przez analityków BM BNP Paribas na styczeń.

4. Wzięciem cieszą się akcje Biomaximy, co nie może dziwić w sytuacji powrotu obaw o epidemię Covid i ponadprzeciętny wzrost zachorowań na inne sezonowe choroby. Spółka jest producentem testów.

5. Inwestorzy przypomnieli sobie o akcjach Rainbow Tours. W Europie sektor jest dziś najsilniejszym na giełdzie, a sprzyjają temu doniesienia o dobrej sprzedaży usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane