Przychody LiveChat Software wzrosły o 35,8 proc.

opublikowano: 02-01-2023, 17:40
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wzrost przychodów technologicznej spółki to pokłosie rosnącej liczby klientów i wzrostu ARPU, na który wpłynęła zmiana cenników.

Szacunkowe skonsolidowane przychody LiveChat Software w ostatnich trzech miesiącach 2022 r. wyniosły 18,91 mln USD, czyli o 35,8 proc. wyższe od osiągniętych w okresie październik-grudzień 2021 r.

„Wzrost przychodów w porównaniu do stanu sprzed roku wynika zarówno ze zwiększenia liczby klientów wszystkich rozwiązań grupy, jak też wyższego ARPU (średni przychód na klienta), wynikającego przede wszystkim ze zmiany cenników wszystkich produktów spółki, który rozpoczął się w maju 2022 roku” — napisała spółka w komunikacie.

Wartość miesięcznych powtarzalnych przychodów grupy (MRR — monthly recurring revenue) ze wszystkich produktów na koniec grudnia 2022 r. wyniosła z 6,35 mln USD, co oznacza wzrost o 29,3 proc. w stosunku do stanu na koniec września 2022 r. i o 43 proc. r/r.

„Znaczący wzrost przychodów, a w szczególności MRR w stosunku do zanotowanych w poprzednim kwartale, wynika z objęcia nowym cennikiem nowych klientów produktów LiveChat i ChatBot (od końca sierpnia 2022), ale także zastosowania nowego cennika w stosunku do obecnej bazy klientów produktu LiveChat, a także stopniowego przenoszenia klientów będących wcześniej na wycofanych już planach abonenckich (opartych na modelu PPS, czyli pay-per-seat) na model PPA (pay-per-agent)” — czytamy w komunikacie.

Spółka wskazuje, że na potrzeby obliczania MRR płatności roczne rozbija na poszczególne miesiące. Zdaniem zarządu może być to lepszy miernik rozwoju biznesowego spółki z punktu widzenia inwestorów niż przychody.

Oba czołowe produkty zwiększyły średni przychód na klienta. Na koniec grudnia 2022 r. ARPU produktu LiveChat wyniosło 160,7 USD wobec 121,2 USD na koniec września 2022 r. i 119,2 USD przed rokiem. ARPU produktu ChatBot wyniosło 115,1 USD na koniec grudnia 2022 wobec 110,4 USD na koniec poprzedniego kwartału i 98,9 USD przed rokiem.

Na koniec grudnia liczba płacących klientów LiveChatu wyniosła 36850, a ChatBota 2625.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane