5 gorących spółek na sesji 9 IX 2022

opublikowano: 09-09-2022, 12:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

WIG20 imponuje dziś skalą odbicia, a zwyżką wyróżniają się KGHM, mBank, CD Projekt i Sunex. Wyraźnie spada natomiast kurs Bumechu.

WIG20 rósł o ponad 3 proc., ciągnięty w górę przez KGHM i banki. Indeks odbił z najniższego poziomu od marca 2020 r., ale i tak licząc od początku roku wciąż jest najgorszym wśród liczących się wskaźników na świecie (-33 proc.).

Na poprawę nastrojów inwestorów wpływ mogą mieć doniesienia z rynku gazu. Cena kontraktu benchmarkowego spadła o 7 proc. w reakcji na przygotowania UE do bezprecedensowej interwencji na rynku, której celem jest zapobieżenie kryzysowi energetycznemu.

1. Na sesji w piątek wyróżnia się KGHM, którego akcje silnie drożeją w ślad za zwyżką ceny miedzi na LME i Comeksie. W Chinach podejmowane są działania, mające ożywić rynek nieruchomości.

2. W sektorze bankowym najmocniej drożeją akcje mBanku.

3. Zwyżkę kontynuuje CD Projekt, choć niektórzy analitycy po wynikach za II kwartał zdecydowali się na obniżenie cen docelowych i podtrzymali negatywne rekomendacje.

4. Do trendu wzrostowego po korekcie wraca Sunex.

5. Inna z tegorocznych gwiazd GPW - Bumech - nieco dziś zbladła. Za tydzień akcje spółki awansują do mWIG40.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane