5 gorących spółek na sesji GPW 15 III 2023 [MAPA RYNKU]

opublikowano: 15-03-2023, 09:58
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w środę, 15 marca, uwagę przykuwają Sfinks, Votum, Scope Fluidics, Mirbud i Enter Air.

Notowania Sfinksa to rosną, to spadają - ale ostatnio nie ma dnia, żeby zmiany nie były dynamiczne. Co o nich sądzi prezes spółki Sylwester Cacek? Menedżer był gościem czatu inwestorskiego w PB.

Spada kurs Votum po publikacji danych o liczbie nowych kontraktów z frankowiczami. Najwyraźniej inwestorzy liczyli na więcej po korzystnej dla kredytobiorców opinii Rzecznika Generalnego TSUE, wydanej w lutym.

Kurs Scope Fluidics nieznacznie rośnie po publikacji przez spółkę nowej strategii. O jej szczegółach można przeczytać tutaj>>

Na nowe szczyty wspina się kurs budowlanego Mirbudu. Podobnie jest zresztą z Asbisem i kilkoma innymi spółkami, śrubujacym roczny rekord notowań.

Na mapie rynku wyróżnia się Enter Air.

W sezonie lato 2023 i zima 2023/24 przewoźnik czarterowy wykona dla TUI usługi za ok. 164 mln USD. To umowa z trzecim z dużych touroperatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane