5 największych niewypałów Apple

ŁO, cnbc.com
08-04-2010, 07:55

Steve Jobs wprowadził na rynek takie cacka, jak iPod, iPhone, czy ostatnio iPad. Jednak historia Apple to nie pasmo zwycięstw i sukcesów. Były też porażki, poniżej pięć największych.

Pippin - konsola do gier wideo, rewolucyjny sprzęt, który wyprzedził swoje czasy. Często jednak nie działał tak, jak trzeba i był bardzo drogi.

20th Anniversary Mac - komputer stacjonarny przygotowany specjalnie z okazji 20-lecia firmy w 1997 roku. Wyglądał jak sprzęt medyczny z dawnych lat i kosztował zawrotną sumę prawie 7,5 tys. USD. Klapa sprzedażowa już po roku zmusiła Jobsa i spółkę do obniżenia ceny do niespełna 2 tys. USD.

Newton- genialne urządzenie, jak na swoje czasy, ale też duża porażka. Gdyby pozostał tylko prototypem, wszystko byłoby w porządku, bo podłożył solidny fundament pod iPhone'a i iPada. To rodzaj komputera PDA wielkości kasety VHS.

Apple III - odpowiedź Jobsa na komputery biznesowe. Za cenę 4 tys. USD maszynę uznano jako katastrofę.

Lisa - olbrzymi komputer za 10 tys. USD. Oferował nawet sporo możliwości, ale cena odstraszała nabywców i produkt okazał się wielkim niewypałem. Plotka głosi, że niesprzedane komputery zakopano na pustyni Nevada.

ŁO, cnbc.com

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 5 największych niewypałów Apple