5 największych producentów smartfonów

ŁO
opublikowano: 28-02-2019, 12:22

Rynek smartfonów nie notuje wzrostów, więc tortu do podziału jest tyle samo. Każdy walczy o zachowanie swojego kawałka.

- Globalna sprzedaż smartfonów użytkownikom końcowym ugrzęzła w czwartym kwartale 2018 r. na poziomie 408,4 mln sztuk, co daje wzrost o zaledwie 0,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. - podaje firma badawcza Gartner.  

Apple odnotował natomiast największy kwartalny spadek (11,8 proc.) od czasu pierwszego kwartału 2016 r. Koncern z Cupertino sprzedał ponad 64,5 mln urządzeń, podczas gdy rok wcześniej znalazł klientów na niespełna 73,2 mln smartfonów.  

Gartner podsumował też cały miniony rok, w którym użytkownicy na całym świecie kupili w sumie prawie 1,6 mld smartfonów.

Liderem pozostaje koreański Samsung z wynikiem 295 mln gadżetów, ale na kolejnych pozycjach jest coraz ciaśniej. Apple sprzedał 209 mln iPhone’ów i zaliczył roczny spadek w przeciwieństwie do chińskich koncernów (Huawei, Oppo i Xiaomi), które mogą się pochwalić wzrostami.

Sprzedaż smartfonów w 2018 r. (źródło: Gartner)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy