5 spółek wartych uwagi na sesji 11 VIII

opublikowano: 11-08-2015, 10:43

Na sesji we wtorek warto zwrócić uwagę m.in. Grupa Lotos, Benefit System, GPW, Briju i Hawe.

O około 2,5 proc. drożeją akcje Grupy Lotos, która odnotowała 478,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2015 r. wobec 122,52 mln zł straty rok wcześniej. Jest to wynik lepszy od konsensusu rynkowego, który wynosił 400 mln zł zysku. Analitycy ankietowani przez agencję ISBnews spodziewali się wyniku netto w zakresie 219,6-536 mln zł.

W cenie są papiery Benefit System, dla których rekomendację "kupuj" podtrzymali analitycy Pekao IB, zwiększając jednocześnie cenę docelową z 350 do 520 zł. Kurs na GPW jest mniej więcej pośrodku.

Blisko historycznego szczytu znajduje się kurs GPW, ale zdaniem analityków BESI - nie ma co liczyć na kontynuację hossy. Najnowsza rekomendacja specjalistów biura to "neutralnie" z ceną docelową 50,1 zł (poprzednio 56,4 zł). Zmiana ceny docelowej jest wynikiem niższych prognozowanych wyników, zwłaszcza po 2018 roku, wyższych stóp dyskontowych (uwzględniono wzrost rentowności obligacji w Polsce) oraz wypłaty dywidendy w wysokości 2,4 PLN na akcję w lipcu. BESI nieznacznie obniża szacunki dotyczące zysku netto i EBITDA na przyszły rok, o odpowiednio 8 proc. i 2 proc.  

Dynamiczną przecenę kontynuuje kurs Hawe, tym razem impulsem do wyprzedaży stała się informacja o niewykupieniu przez spółkę kolejnej serii obligacji - tym razem ich nominał to 20,8 mln zł.

W opałach znaleźli się akcjonariusze Briju, którego kurs również spada w dwucyfrowym tempie. W "Pulsie Biznesu" piszemy dziś o tym, że giełdowa spółka na handlu metalami szlachetnymi urosła jak na drożdżach, gdy na rynku wybuchła epidemia wyłudzeń VAT. Więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy