5 zł za EUR? To możliwe

Piotr Kuczyński
01-10-2003, 00:00

Sytuacja na rynku walutowym niepokoi przedsiębiorców, którzy nie stosują zabezpieczeń przed zmianami kursów waluty. Eksporterzy są zadowoleni pod warunkiem, że do produkcji nie używają drogich komponentów z importu. Fatalnie czują się importerzy i wszyscy, którzy wzięli kredyty walutowe.

Co dalej? W przyszłość można patrzeć przez pryzmat analizy technicznej i fundamentów. Technika mówi, że kurs euro powinien przekroczyć 5,0 zł za EUR. Jest jeden pewnik — w dającej się przewidzieć przyszłości euro będzie wzmacniało się do dolara, a przez to i do złotego. Kurs złotego do dolara będzie zależał od tego, co wymyślą nasi politycy w sprawie budżetu i reformy finansów państwa. Jeśli budżet zostanie przyjęty, sytuacja uspokoi się, a złoty będzie się wzmacniał na fali integracji z Unią Europejską. Obawiam się jednak, że będzie to tylko korekcyjne wzmocnienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Kuczyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / 5 zł za EUR? To możliwe