Czytasz dzięki

50 mln zł dla spółek, które chcą być eko

opublikowano: 18-09-2019, 22:00

Tylko do końca września firmy mogą powalczyć o dotacje na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Granty pochodzą z działania 5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego („Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii”). Budżet konkursu wynosi 50 mln zł. W konkursie mogą startować nie tylko przedsiębiorcy, lecz także grupy producenckie, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego i organizacje pozarządowe. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć dotacje na inwestycje w budowę instalacji wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z biomasy, biogazu, wiatru, słońca i geotermii.

W grę wchodzą też przedsięwzięcia związane z rozwojem infrastruktury przeznaczonej do produkcji biokomponentów i biopaliw z surowców odpadowych. Wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku (ul. Poleska 89). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na kwiecień 2020 r.

WAŻNA DATA

30.09 - do tego dnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje z działania 5.1 RPO WP.

WIĘCEJ INFORMACJI

rpo.wrotapodlasia.pl

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane