6 mld zł w zasięgu grupy PBG

ANP
opublikowano: 09-09-2008, 00:00

Portfel grupy sięga już blisko 5 mld zł. Do końca roku może przytyć o miliard, a grupa — powiększyć się o trzy spółki.

Portfel grupy sięga już blisko 5 mld zł. Do końca roku może przytyć o miliard, a grupa — powiększyć się o trzy spółki.

PBG, specjalizujące się w usługach budowlano-montażowych w obszarach gazu ziemnego, ropy naftowej i wody, ma pełne ręce roboty. Grupa poinformowała w poniedziałkowym komunikacie o kolejnym dużym kontrakcie opiewającym na 30,4 mln EUR brutto (104,34 mln zł). To umowa z Miejskim Zakładem Oczyszczania w Lesznie na zagospodarowanie odpadów w Trzebani. Kontrakt wykona konsorcjum, w którego skład wchodzą spółki z grupy PBG (Hydrobudowa 9 PIB, PBG, Hydrobudowa Polska).

— Tym samym portfel zamówień od początku roku sięga 4,9 mld zł. Myślę, że do końca roku wyniesie między 5 mld zł a 6 mld zł — mówi Jacek Krzyżaniak, członek rady nadzorczej i rzecznik PBG.

Dodaje, że grupa startuje w wielu przetargach, m.in. w segmencie ochrony środowiska (umowy na kilkaset milionów złotych) oraz na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji (w kilkunastu ofertach łącznie na 1 mld zł).

Możliwość podniesienia tegorocznej prognozy grupa przeanalizuje na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Obecna zakłada 142,6 mln zł zysku netto i 1,92 mld zł przychodów.

Po dwóch kwartałach grupa miała 41,20 mln zł zysku i 824,10 mln zł przychodów.

W planach grupy są również akwizycje.

— PBG rozmawia z zagranicznym podmiotem z segmentu budownictwa infrastrukturalnego. Ta akwizycja nie powinna przekroczyć 50 mln zł za pakiet kontrolny — ujawnia Jacek Krzyżaniak.

Do przejęć szykuje się również zależna Hydrobudowa Polska.

— Zamierzamy przejąć dwie mniejsze spółki wykonawcze specjalizujące się w budowie kanalizacji. Te akwizycje wyniosą po kilka milionów złotych — dodaje członek rady nadzorczej.

Jego zdaniem, te trzy planowane akwizycje mogą zostać skonsumowane w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu