6,5 tys. internautów kupiło zamek we Francji

opublikowano: 05-12-2017, 12:42
aktualizacja: 05-12-2017, 12:43

Tysiące internautów zrzuciło się, aby kupić i odrestaurować francuski zamek z XIII wieku.

Zobacz więcej

youtube.com

1 grudnia zamek Mothe-Chandeniers w Les Trois-Moutiers sprzedano grupie 6,5 tys. internautów reprezentujących 45 narodowości, którzy ofiarowali na ten cel pieniądze, łącznie 500 tys. EUR.

Zamek ma bogatą historię. Dwukrotnie był zdobywany przez Anglików, został zniszczony podczas Rewolucji Francuskiej. Po wyremontowaniu, w latach 30. XX wieku wybuchł w nim pożar, który spowodował kolejne straty.

Każdy z internautów, którzy ofiarowali pieniądze na projekt, jest teraz częściowym właścicielem nieruchomości, którą sprzedawano przez Dartagnans.fr, stronę internetową specjalizującą się w zachowywaniu dziedzictwa kulturowego. Organizatorem kampanii crowdfundingowej była grupa „Zaadoptuj Zamek”.

Ofiarodawcy-właściciele będą mieli pierwszeństwo odwiedzin zamku w 2018 roku. Będą również mogli wyrazić opinię na temat przebiegu restauracji zabytku, a także śledzić ją na bieżąco przez Internet.
Marek Druś, thelocal.fr

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 6,5 tys. internautów kupiło zamek we Francji