668 mln zł dla Mirbudu

opublikowano: 21-05-2019, 08:23

Mirbud w konsorcjum ze spółką zależną PBDiM Kobylarnia podpisało z GDDKiA wartą 668 mln zł brutto umowę na budowę obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11.

Praca mają zostać wykonane w ciągu 36 miesięcy od daty podpisania umowy.

Umowę z GDDKiA podpisano w Opolu.
Zobacz więcej

Umowę z GDDKiA podpisano w Opolu.

25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 będzie biegł w pobliżu obecnej drogi krajowej nr 11 w okolicach Kluczborka, następnie wschodnią stroną Olesna, aż do granicy województw: opolskiego i śląskiego w kierunku Bytomia.

Projektowana obwodnica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach tej inwestycji na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 487 zostanie wybudowany również „węzeł Olesno”, a także 24 obiekty mostowe, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przebudowana zostanie infrastruktura techniczna (sieć wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna i urządzenia melioracyjne). Kontrakt zostanie zrealizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Obwodnica Olesna to fragment powstającej w ciągu obecnej drogi krajowej nr 11 drogi ekspresowej S11, która docelowo będzie miała długość ok. 550 kilometrów i będzie biegła od Koszalina do Piekar Śląskich, m.in. przez Piłę, Poznań, Ostrów Wielkopolski, Lubliniec, Bytom i Górnośląski Okręg Przemysłowy. Niektóre z tych odcinków już powstały, inne zostaną zaprojektowane i wybudowane.

Aktualnie w portfelu zamówień Mirbudy i spółki zależnej PBDiM Kobylarnia znajdują się kontrakty drogowe o wartości ponad 2,2 mld zł. Oprócz tego w portfelu zamówień Mirbudu pozostają kontrakty budownictwa kubaturowego o wartości do przerobienia ponad 516 mln zł.


65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu