77 mln zł grantów na aktywizację młodych

opublikowano: 25-06-2015, 22:00

To ostatni dzwonek, aby zawalczyć o dotacje na międzynarodowe przedsięwzięcia, które uaktywnią osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Do wzięcia jest 77 mln zł z działania 4.2 programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). O te pieniądze mogą ubiegać się nie tylko przedsiębiorcy, ale też m.in. instytucje rynku pracy i placówki oświatowe. Zainteresowani muszą się jednak pośpieszyć — wnioski można składać tylko do wtorku. Na co konkretnie można otrzymać granty z Brukseli? UE dofinansuje programy mobilności ponadnarodowej ukierunkowane na aktywizację zawodową osób w wieku 18-35 lat, które należą do grupy NEET (ang. not in employment, education or training — osoby niezatrudnione, nieuczestniczące w edukacji lub szkoleniu). Projekty muszą obejmować cztery fazy. Po rekrutacji uczestnicy zostaną przygotowani pod względem psychologicznym, językowym i kulturowym. Trzeci etap to ich pobyt za granicą — w formie stażu lub praktyki u zagranicznego pracodawcy.

Ostatnim etapem będą działania aktywizujące po powrocie do kraju. Więcej informacji: www.funduszeeuropejskie. gov.pl/nabory/42-programy- -mobilnosci-ponadnarodowej/ [SACH]

WAŻNA DATA:

30.06 Do tego dnia można składać wnioski w naborze z działania 4.2 PO WER.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu