86 proc. głosów za układem GetBacku

opublikowano: 27-01-2019, 22:00

W piątek w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej podano wynik głosowania nad propozycjami układowymi zgłoszonymi przez zarząd GetBacku.

Za przyjęciem układu głosowało ponad 3,3 tys. wierzycieli, co stanowi 86 proc. wierzytelności. Sędzia-komisarz Jarosław Mądry wydał postanowienie o przyjęciu układu. Teraz jego zatwierdzeniem zajmie się sąd upadłościowy. Zakładając, że nastąpi to niezwłocznie i decyzja zostanie natychmiast przekazana do publikacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, to raczej nie ukaże się w nim wcześniej niż 1 lutego. Od tego momentu będzie biegł czas pozwalający na uprawomocnienie się układu. Jeśli przez dwa tygodnie nikt go nie zaskarży, zacznie obowiązywać 15 lutego. W podstawowym wariancie głosowanych propozycji oznacza to, że pierwsze pieniądze obligatariusze niezabezpieczeni otrzymają w sierpniu 2020 r. Będzie to 200 zł z każdych 10 tys. zł, które pożyczyli windykatorowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu