86 proc. głosów za układem GetBacku

opublikowano: 27-01-2019, 22:00

W piątek w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej podano wynik głosowania nad propozycjami układowymi zgłoszonymi przez zarząd GetBacku.

Za przyjęciem układu głosowało ponad 3,3 tys. wierzycieli, co stanowi 86 proc. wierzytelności. Sędzia-komisarz Jarosław Mądry wydał postanowienie o przyjęciu układu. Teraz jego zatwierdzeniem zajmie się sąd upadłościowy. Zakładając, że nastąpi to niezwłocznie i decyzja zostanie natychmiast przekazana do publikacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, to raczej nie ukaże się w nim wcześniej niż 1 lutego. Od tego momentu będzie biegł czas pozwalający na uprawomocnienie się układu. Jeśli przez dwa tygodnie nikt go nie zaskarży, zacznie obowiązywać 15 lutego. W podstawowym wariancie głosowanych propozycji oznacza to, że pierwsze pieniądze obligatariusze niezabezpieczeni otrzymają w sierpniu 2020 r. Będzie to 200 zł z każdych 10 tys. zł, które pożyczyli windykatorowi.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu