...a Fortune - Saxo Bank

ONO
15-04-2010, 00:00

Jeden z głównych klientów banku oskarża go o defraudację. Koniec z ekstrawaganckimi prognozami?

Jeden z głównych klientów banku oskarża go o defraudację. Koniec z ekstrawaganckimi prognozami?

Fortune, portugalska spółka finansowa, pozywa Saxo Bank — pisze duński dziennik "Borsen". Portugalczycy, jeden z głównych klientów banku, żądają nawet jego zamknięcia.

Fortune oskarża Saxo o defraudację i domaga się 75 mln DKK (10 mln EUR) odszkodowania. Spółka wzywa także duński nadzór, by cofnął Saxo licencję bankową. Joao Laranjeira z Fortune twierdzi, że kursy wymiany walut na rynku różniły się od tych używanych przez Saxo. Kasper ElbjŅrn, szef banku, potwierdza informacje o pozwie, ale nie chce komentować "relacji z klientami".

Saxo Bank powstał w Kopenhadze zaledwie 18 lat temu, ale szybko rozwinął się do rozmiarów globalnego banku inwestycyjnego, z biurami m.in. w Londynie, Singapurze, Tokio i Zurychu. Wszystko dzięki koncentracji na dynamicznie rosnącym handlu online na międzynarodowych rynkach finansowych. W Polsce brokerem wprowadzającym Saxo jest m.in. Globtrex.com. Bank świadczy też usługi dla TMS Brokers, Beskidzkiego Domu Maklerskiego i IDMSA.

Polscy klienci są zadowoleni z usług Saxo.

— Saxo jest nadzorowaną przez duński nadzór finansowy instytucją bankową. Jej usługi cieszą się wysokim uznaniem, o czym świadczą nagrody, jakie otrzymuje. Saxo Bank zapowiedział, że jutro wyda oficjalne oświadczenie w sprawie doniesień, które pojawiły się w prasie — mówi Jakub Stolarczyk, dyrektor działu rynków zagranicznych DM IDMSA.

— Platforma oparta na bazie technologii z Saxo Banku to jeden z najlepszych w tej kategorii produktów na świecie. Dokumentacja dla klientów, która jest zatwierdzana przez KNF, zawiera obszerną informację o ryzyku oraz umożliwia stwierdzenie, czy dana usługa jest dla klienta odpowiednia — komentuje Jarosław Mikołajczyk, dyrektor zarządzający TMS Brokers.

Na naszym rynku bank znany jest też z analiz rynkowych idących całkowicie pod prąd. Na ten rok zapowiadał m.in. spadek cen uncji złota do 870 USD, przecenę cukru o jedną trzecią i stworzenie trzeciej dużej partii politycznej w USA. Co ciekawe, część prognoz się sprawdza. W 2008 r. wieścił recesję największych gospodarek świata i gigantyczną przecenę na giełdach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ...a Fortune - Saxo Bank