A. Szarawarski woli pracę w MSP

Katarzyna Jaźwińska
24-03-2003, 00:00

Andrzej Szarawarski, wiceminister skarbu, dokonał wyboru. W sobotę zrezygnował z udziału w wyborach na szefa śląskich struktur SLD, po to, by dalej pracować w MSP.

Jeszcze kilka dni temu Andrzej Szarawarski, wiceminister skarbu (a wcześniej gospodarki), odpowiadający za sprawy krajowego hutnictwa, miał spory dylemat. Zbliżały się bowiem wybory na nowego szefa śląskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wiceminister musiał dokonać jasnego wyboru: albo praca w rządzie, albo kierowanie partią. W sobotę okazało się, że woli pracę w rządzie. Nie stanął bowiem do wewnątrzpartyjnej rywalizacji.

Tymczasem przed Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP) staną kluczowe decyzje, dotyczące hutnictwa. Niedługo powinien on przejąć nadzór nad branżą od ministerstwa gospodarki i pracy. Stosowna ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta. Zbliża się też finał prywatyzacji Polskich Hut Stali. Trzej kandydaci — US Steel, Arcelor i LMN Group — mają do 14 kwietnia złożyć oferty prywatyzacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / A. Szarawarski woli pracę w MSP