AA i BA mają nowy pomysł na bliższą współpracę

18-11-2002, 20:49

American Airlines i British Airways po raz trzeci wystąpiły do władz o zgodę na zawiązanie ściślejszej współpracy. Poprzednie dwie zostały odrzucone przez amerykański Departament Transportu. Henry Joyner, wiceprezes AA podkreślił, że najnowsza oferta jest znacznie 'skromniejsza' niż poprzednie.

Zgodnie ze złożonym w poniedziałek wnioskiem, obie linie chcą uzyskać pozwolenie na wzajemną sprzedaż biletów na oferowane połączenia. Każda z nich mogłaby sprzedawać w swoich placówkach bilety na loty partnera, otrzymując niewielką część opłaty wniesionej przez klienta. Pozwoliłoby to na znaczne poszerzenie ich oferty.

American Airlines mogłoby sprzedawać swoim klientom bilety na loty samolotami BA z Wielkiej Brytanii do Irlandii i innych państw Europy, do Afryki, na Bliski Wschód i do Azji. British Airways poszerzyłoby swoją ofertę o możliwość sprzedaży biletów American Airlines na loty m.in. do Meksyku i krajów Ameryki Łacińskiej.

Obie linie będą teraz czekać 28 dni na decyzję władz w sprawie przedstawionej propozycji zacieśnienia współpracy.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AA i BA mają nowy pomysł na bliższą współpracę