AB liczy na wzrost

KL
03-03-2010, 00:00

Rynek IT odbije, a spółka będzie rosła co najmniej w tym samym tempie — twierdzi zarząd.

Rynek IT odbije, a spółka będzie rosła co najmniej w tym samym tempie — twierdzi zarząd.

Przychody dystrybutora IT za I półrocze roku finansowego 2009/2010 spadły ponad 3 proc., do 1,57 mld zł. Zysk netto wzrósł jednak o 9,3 proc., do 21,27 mln zł.

— Nasze przychody spadły mniej niż cały rynek, który stracił ponad 10 proc. — mówi Grzegorz Ochędzan, dyrektor finansowy AB.

Spółka spodziewa się, że w tym roku będzie lepiej.

— Z ostatnich prognoz analityków wynika, że branża IT może wzrosnąć o około 3 proc. Wierzymy, że będziemy brali udział w tym wzroście. Chcemy rozwijać się co najmniej w takim tempie, jak rynek — mówi Grzegorz Ochędzan.

Po dwóch miesiącach roku optymistycznie ocenia perspektywy. AB chce m.in. rozwijać ofertę dla segmentu korporacyjnego, "wychowuje" sobie też resellerów w centrum kompetencyjnym.

Spółka, która jest jednym z największych dystrybutorów w regionie, obejmującym oprócz Polski Czechy i Słowacje, przyznała, że dostaje propozycje przejęć firm w Europie Centralnej. Nie wyklucza zakupów, ale na nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AB liczy na wzrost