AB zadowolone z działu biznes

KL
opublikowano: 17-05-2011, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Dystrybutor IT ma już działkę pod centrum logistyczne. To odpowiedź na oczekiwany wzrost na rynku.

Dystrybutor IT ma już działkę pod centrum logistyczne. To odpowiedź na oczekiwany wzrost na rynku.

Dystrybucyjna spółka z Wrocławia od pewnego czasu handluje nie tylko IT, ale także elektroniką i AGD. Rozważa dalsze poszerzanie oferty produktowej. Już negocjuje umowy z dziesięcioma kolejnymi dostawcami.

Te plany i spodziewany wzrost rynku IT spowodowały, że AB zamierza wybudować centrum logistyczne za maksymalnie 80 mln zł. Andrzej Przybyło, prezes AB, potwierdził wczoraj wcześniejsze informacje "PB".

— Inwestycja pozwoli na rozwój firmy przez długie lata — mówi prezes.

B2B, spółka zależna AB kupiła już blisko 15 ha pod Wrocławiem, na działce przy wyjeździe na obwodnicę wrocławską. Zarząd AB podkreśla, że realizacja tej inwestycji może odbywać się etapami, w zależności od potrzeb i sytuacji rynkowej. 30 proc. inwestycji zostanie sfinalizowana z programy Innowacyjna Gospodarka. Reszta — z kredytu i środków własnych. Po zakończeniu budowy, firma sprzeda stary.

AB podało wczoraj wyniki finansowe. W pierwszym kwartale 2011 (to trzeci kwartał roku obrotowego spółki) miało 7,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 853,44 mln zł przychodów. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2010 r. zysk netto wzrósł o 28 proc., a przychody o 30 proc.

— Wzrosty osiągaliśmy nawet w czasach kryzysu. Najważniejsze wskaźniki finansowe stale rosną — mówi Andrzej Przybyło.

Preazes dodał, że szczególnie wysoką dynamikę miał dział EBG (Enterprise Business Group). Dlatego AB podjęło decyzję o stworzeniu podobnego działu na rynku czeskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane