ABC zarządzania dla małego biznesu

SACH
opublikowano: 19-04-2012, 00:00

Jak planować i skutecznie zarządzać — to główne kwestie, na których skupiły się porady ekspertów podczas Forum MSP.

Na święto małych i średnich firm przedsiębiorcy zjechali do Warszawy po raz dwunasty. Tym razem tematyka Forum MSP skupiała się wokół zagadnień związanych z zarządzaniem.

Nieprzypadkowo — organizująca wydarzenie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) już w grudniu ogłosiła 2012 rokiem zarządzania.

— W naszych badaniach wielokrotnie identyfikowaliśmy problem złego zarządzania w polskich firmach. To słabość naszych przedsiębiorstw. Wiele z nich nie planuje działalności na najbliższe miesiące czy lata, nie robi choćby podstawowego rozpoznania rynku czy konkurencji. Dlatego w tym roku chcemy szczególnie zwrócić uwagę na te problemy i wesprzeć przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać w tym obszarze — mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Uczestnicy forum mogli usłyszeć od specjalistów m.in., jak skutecznie zarządzać oraz jak wdrożyć program naprawczy. Poznali także nowoczesne modele przywództwa.

Imprezie towarzyszyła giełda instrumentów wsparcia finansowego dla MSP „Nabory wniosków 2012”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu