ABM Solid ma rekordowe zlecenia

ANP
12-06-2008, 00:00

Portfel zleceń tarnowskiej grupy sięga już 350 mln zł, a wkrótce ma podpisać kolejne duże umowy.

Portfel zleceń tarnowskiej grupy sięga już 350 mln zł, a wkrótce ma podpisać kolejne duże umowy.

ABM Solid, grupa specjalizująca się w budownictwie przemysłowym i drogowym, podpisała największy w swojej historii kontrakt na blisko 120 mln zł brutto. Tym samym portfel zleceń na ten rok jest już zapełniony niemal w 90 proc. i wynosi 350 mln zł.

— Wartość naszych kontraktów w ostatnim okresie sukcesywnie rośnie. Największe zlecenia, które do tej pory realizowaliśmy, były znacznie mniejsze. Mam nadzieję, że nowy projekt na 120 mln zł zbliży nas do celu, jakim jest wejście do dwudziestu największych i najbardziej rentownych spółek budowlanych w Polsce — mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

Rekordowy kontrakt dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Łodygowice na Żywiecczyźnie. W jego ramach konsorcjum (obok lidera ABM Solid w jego skład wchodzą również Budownictwo Drogowe Altkom z Ukrainy oraz Energopol-Południe z Sosnowca) wykona 220 km kanalizacji oraz zbuduje 66 przepompowni ścieków. Prace mają rozpocząć się w ciągu miesiąca od momentu podpisania umowy i potrwać maksymalnie dwa lata.

Na forum pb.pl pojawiły się komentarze inwestorów, sugerujących, że nie dojdzie do inwestycji ze względu na protesty mieszkańców.

— Nie mam takich sygnałów. Przeciwnie. Mieszkańcy czekają na kanalizację. To był pierwszy przetarg i został zakończony pozytywnie — mówi Andrzej Pitera, wójt gminy.

— Kontrakt pozytywnie wpłynie na tegoroczne wyniki. Zdecydowaną większość wpływów z projektu zaksięgujemy jednak w kolejnych okresach — dodaje prezes.

Grupa ABM Solid prognozuje ponad 400 mln zł przychodów w 2008 r. (wzrost o ponad 70 proc. wobec 2007 r.) i 15,1 mln zł zysku netto (wzrost o 70 proc.).

ABM Solid przymierza się do kolejnych kontraktów. Spółka zapowiada, że następne mogą dorównać wartością rekordowemu z gminą Łodygowice.

— Mam nadzieję, że w najbliższym czasie poinformujemy o kolejnych znaczących umowach. Część z nich dotyczy budownictwa inżynieryjnego, ale mogą też pojawić się projekty z budownictwa mieszkaniowego i niemieszkaniowego — mówi Marek Pawlik.

Wraz z żoną kontroluje on ponad 34 proc. kapitału spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ABM Solid ma rekordowe zlecenia