ABM Solid porozumiał się z wierzycielami

KZ
opublikowano: 19-03-2012, 13:51

ABM Solid podpisał z bankami finansującymi spółkę i obligatariuszami porozumienie, dotyczące restrukturyzacji zadłużenia. Zakłada m.in. konwersję długów na akcje.

- W przedmiotowym porozumieniu zapisano główne założenia, na których opierać się będzie proces restrukturyzacji zadłużenia tj. poprzez konwersję zadłużenia na akcje Spółki, wcześniejszy wykup obligacji z obniżeniem ceny, restrukturyzację zadłużenia poprzez przesuniecie harmonogramu spłaty pozostałego po konwersji długu oraz obniżenie oprocentowania. Wierzyciele będą dokonywać wyboru rozwiązań spośród zaproponowanych w porozumieniu - podano w komunikacie.– Porozumienie z jednej strony umożliwi restrukturyzację zadłużenia m.in. poprzez częściową jego konwersję na kapitał, a z drugiej otworzy drogę do pozyskania inwestora finansowego, który zapewni spółce kapitał. Przeprowadzenie obu procesów oraz przeorientowanie strategii w stronę wysokomarżowych segmentów budownictwa takich jak np. energetyka, pozwoli spółce na odbudowę wyników finansowych oraz odzyskanie pozycji rynkowej – mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid.Wierzyciele finansowi wyrazili także zgodę aby w określonym zakresie dla poprawy płynności finansowej Spółka mogła zbywać majątek nieoperacyjny.

- Porozumienie nie ma charakteru zobowiązującego i stwarza podstawy do zawarcia Umowy Restrukturyzacyjnej, która jest następnym krokiem formalnym niezbędnym do usankcjonowania ustaleń. Umowa określi szczegółowe rozwiązania, zakres i harmonogram działania - dodano.

Jak podano, w rozmowach dotyczących porozumienia, zgodnie z listem intencyjnym dotyczącym wejścia kapitałowego do spółki uczestniczył DM IDM S.A., który po zaakceptowaniu warunków restrukturyzacji zadłużenia przez wszystkie strony porozumienia wyraża gotowość objęcia akcji z nowej emisji planowanej do przeprowadzenia przez spółkę. Emisja ta objęta za gotówkę zasiliłaby kapitał obrotowy spółki.

- Niniejsze Porozumienie z Wierzycielami, potwierdzone w najbliższym okresie Umową Restrukturyzacyjną, dające znaczące oddłużenie Spółki oraz podwyższenie kapitału poprzez objęcie akcji przez Inwestora istotnie wpłynie na poprawę sytuacji finansowej Spółki, przede wszystkim na poprawę płynności oraz wpłynie znacząco na obniżenie kosztów finansowych, w okresie najbliższych 2 lat - dodano.

W ocenie zarządu ABM Solid pozwoli to spółce na prowadzenie bieżącej działalności gospodarczej bez zakłóceń w tym pozyskiwanie i realizację nowych kontraktów budowlanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane