ABM Solid złoży wniosek o upadłość układową

DI
opublikowano: 28-06-2012, 21:14

W związku z brakiem pozyskania kapitału z emisji akcji, wycofaniem się potencjalnych inwestorów i związanym z tym rozwiązaniem umowy restrukturyzacyjnej, zarząd ABM SOLID podjął decyzję o złożeniu do Sądu Rejonowego w Tarnowie, wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

W wydanym w czwartek wieczorem komunikacie spółka informuje, że powodem decyzji o złożeniu wniosku jest trudna sytuacja płynnościowa będąca konsekwencją niezrealizowania umowy restrukturyzacyjnej zawartej z wierzycielami w maju bieżącego roku.

- Pośrednią przyczyną decyzji o złożeniu wniosku było również wycofanie się potencjalnych inwestorów z zaangażowania kapitałowego ze względu na pogarszającą się sytuację makroekonomiczną oraz trudną sytuację w branży budowlanej.. Bez środków od inwestorów ABM SOLID nie jest w stanie zrealizować umowy restrukturyzacyjnej dlatego uległa ona rozwiązaniu - głosi komunikat.

Według zarządu, złożenie wniosku "jest w obecnej sytuacji jedynym alternatywnym scenariuszem restrukturyzacji Spółki".

- Decyzja o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości było najtrudniejszą w mojej karierze, ale była konieczna. Nie udało się uzyskać pozytywnego rezultatu restrukturyzacji prowadzonej z wierzycielami finansowymi, pomimo wielomiesięcznej ciężkiej pracy, zakończonej zawarciem umowy restrukturyzacyjnej. W ostatniej chwili przeszkodziła nam bardzo trudna sytuacja na rynku. Chcemy kontynuować działalność w ABM SOLID i zakończyć realizowane kontrakty, a także pozyskiwać przy udziale innych partnerów biznesowych nowe zlecenia - powiedział Marek Pawlik, prezes ABM SOLID.

Zadeklarował, że spółka będzie dążyć do jak najszybszego zawarcia układu z wierzycielami oraz zaproponować im spłatę jak największej części zobowiązań.

We wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu zarząd ABM SOLID przedstawi ogólną propozycję układu. Propozycje zakładają częściową redukcję zadłużenia oraz konwersję na akcje spółki. Intencją zarządu jest splata zobowiązań w jak największym stopniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu