ABN Amro zetnie 2,8 tys. etatów

opublikowano: 30-11-2020, 10:53

Holenderski gigant sektora finansowego, ABN Amro zamierza zlikwidować około 2,8 tys. miejsc pracy. Proces restrukturyzacji ma zając cztery lata i dotyczyć głównie banku inwestycyjnego.

Geert Vanden Wijngaert

Holenderski pożyczkodawca od pewnego czasu wycofuje się z dużej części swojego ramienia inwestycyjnego i próbuje zwiększać swoją obecność na scenie międzynarodowej.

Firma celuje w koszty na poziomie 4,7 mld EUR do 2024 r. co oznacza ich ograniczenie o około 700 mln EUR. Liczba pracowników ma zmniejszyć się o około 15 proc., a większość redukcji ma nastąpić od 2022 r.

W sierpniu ABN Amro informowało i planach odcięcia jednej trzeciej transakcji pożyczkodawcy z klientami korporacyjnymi, rezygnacji z finansowania firmy poza Europą i całkowitego wycofania się z finansowania handlu i towarów.

Firma prognozuje, że koszty wzrosną w przyszłym roku do 5,3 mld EUR z 5,1 mld EUR w 2020 r. ze względu na wzrost opłat regulacyjnych, koszty przeciwdziałania praniu pieniędzy i strategiczne inwestycje

ABN Amro odnotował straty w pierwszej połowie roku wywołane odpływem klientów korporacyjnych co było następstwem pandemii koronawirusa i ograniczenia działalności gospodarczej. Bank powrócił do dodatniego wyniku w trzecim kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane