Abolicja czynszowa kończy się fiaskiem

Ryszard Gromadzki
11-07-2002, 00:00

Poznań. Tylko około 300 lokatorów złożyło wnioski o odroczenie i umorzenie części zaległych płatności, związanych z zajmowaniem lokali mieszkalnych w komunalnych zasobach miasta Poznania. Do końca czerwca decyzję o odroczeniu płatności podjęto w przypadku 144 osób. Na rozpatrzenie czeka jeszcze ponad 150 wniosków. Pisemną informację o możliwości skorzystania z abolicji czynszowej i o jej zasadach otrzymało 2543 dłużników, lokatorów mieszkań komunalnych. Są oni winni miastu około 10 mln zł. Magistrat liczył, że dzięki przyjętej procedurze uda mu się odzyskać 2,7-3,8 mln zł z tej kwoty. Niewielkie zainteresowanie abolicją czynszową przez dłużników skłania do wniosku, że odzyskanie założonych przez miasto kwot będzie nierealne. Termin składania wniosków upłynie 21 lipca.

Osoby, które nie skorzystają z możliwości rozwiązania problemu długu w płatnościach czynszu, jaką stworzyły im władze miasta, muszą liczyć się z wszczęciem wobec nich postępowania sądowego o zapłatę, a w niektórych przypadkach o eksmisję — zapowiadają przedstawiciele urzędu miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Abolicja czynszowa kończy się fiaskiem