Abramowicz przybył na mistrzostwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-06-2006, 23:45

Rosyjski multimiliarder Roman Abramowicz zawitał do Niemiec na piłkarskie mistrzostwa świata. Rosjanin zamieszkał na pokładzie swego luksusowego jachtu, który od kilku tygodni cumuje w porcie w Lubece.

Rosyjski multimiliarder Roman Abramowicz zawitał do Niemiec na piłkarskie mistrzostwa świata. Rosjanin zamieszkał na pokładzie swego luksusowego jachtu, który od kilku tygodni cumuje w porcie w Lubece.

Właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Londyn będzie mieszkał na swym jachcie przez cały okres pobytu w Niemczech. Z wybrzeża Morza Bałtyckiego na spotkania piłkarskie będzie podróżował prywatnym helikopterem, który znajduje się na pokładzie statku.

Zacumowany w Lubece jacht "Pelorus" w ostatni weekend wzbudza ciekawość licznych turystów, zafascynowanych rozmiarami łodzi - większymi od przeciętnego boiska piłkarskiego. Długość jachtu wynosi 115 metrów.

39-letni Abramowicz zajmuje aktualnie 11. miejsce na liście najbogatszych ludzi na Ziemi według magazynu "Forbes". Uznawany jest za najbogatszego człowieka w Rosji, a jego fortunę szacuje się na 18 miliardów dolarów.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane