Abramowicz sprzedaje swoje londyńskie nieruchomości

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 02-03-2022, 11:30

Roman Abramowicz, jeden z najbardziej znanych rosyjskich miliarderów, pozbywa się swoich nieruchomości w Londynie, twierdzi źródło agencji Bloomberg.

Roman Abramowicz
Roman Abramowicz
fot. Simon Dawson/Bloomberg

Brytyjski poseł Chris Bryant, przedstawiciel opozycyjnej Partii Pracy cytowany prze agencję twierdzi, że Abramowicz obawia się kar, jakie wiążą się z nałożonymi na Rosję sankcjami i będzie sprzedawał swoje londyńskie nieruchomości.

Jest przerażony karą, zamierza sprzedać swój dom, a także jedno z mieszkań - powiedział Bryant podczas przemówienia w brytyjskim parlamencie.

Abramowicz na razie nie trafił na listę ponad 100 rosyjskich osób i podmiotów objętych międzynarodowymi sankcjami. Ostatnio oddał w zarządzanie powiernicze swojej fundacji charytatywnej klub Chelsea Londyn, którego jest właścicielem.

Majątek Abramowicza szacowany jest na 13,5 mld USD i według mediów, posiada kilka wartościowych nieruchomości w brytyjskiej stolicy.

Spekuluje się, że na sprzedaż może trafić 15-pokojowa rezydencja w Kensington Palace Gardens o wartości około 150 mln GBP oraz trzypiętrowy penthouse Chelsea Waterfront, który kupił w 2018 r. za 22 mln GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane