Abrys: pojemniki dla Wolsztyna

Marek Loos
opublikowano: 26-04-2001, 00:00

Abrys: pojemniki dla Wolsztyna

Firma Abrys z Poznania ustawiła w 100 punktach w Wolsztynie i na terenie gminy ponad 400 plastikowych pojemników do segregacji odpadów komunalnych. Gmina zamierza sfinansować przedsięwzięcie, którego koszt wyniósł 250 tys. zł, kredytem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecnie prowadzone są negocjacje między przedstawicielami gminy a WFOŚiGW na temat warunków uzyskania kredytu. Gmina ma nadzieję na wynegocjowanie oprocentowania poniżej 10 proc. Jeżeli to się uda, kredyt zostanie przyznany jeszcze w kwietniu. WFOŚiGW w Poznaniu przyznaje preferencyjne kredyty na ochronę środowiska oprocentowane w wysokości połowy stopy redyskonta weksli NBP, ale nie mniej niż 7 proc. rocznie.

Abrys — grupa konsultingowo- -projektowa — funkcjonuje na rynku od ponad 10 lat. Zajmuje się projektowaniem nowoczesnych rozwiązań dla środowiska, edukacją ekologiczną oraz sprzedażą sprzętu i urządzeń dla gospodarki komunalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Abrys: pojemniki dla Wolsztyna