ABW przeszukała siedzibę Kompani Węglowej

DI
26-08-2014, 10:46

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukali we wtorek siedzibę Kompanii Węglowej oraz biura jednej z należących do niej kopalń. Odbyło się to w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Katowicach.

fot. Grzegorz Kawecki
Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

ABW ujawnia, że w 2014 r. uzyskała informację o możliwych nieprawidłowościach w sektorze górniczym, którą następnie sprawdzono i poszerzono. Nieprawidłowości miały mieć miejsce przy okazji umowy na sprzedaż gazu niskometanowego przez oddział KWK „Brzeszcze” oraz budowę tam stacji odmetanowania.

-  Zgromadzony materiał przekazano do prokuratury, która zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez Zarząd Kompani Węglowej S.A. Śledztwo powierzono katowickiej delegaturze ABW. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zarząd spółki naraził firmę na wielomilionową szkodę majątkową – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / ABW przeszukała siedzibę Kompani Węglowej