Aby firmy rodzinne rozkwitły

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 06-05-2013, 00:00

Rekrutacja do Mazowieckiej Akademii Firm Rodzinnych

Prowadzenie rodzinnego biznesu nie jest łatwe. Dlatego Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej rozpoczęła rekrutację do Mazowieckiej Akademii Firm Rodzinnych. Nad dwusemestralnymi studiami, adresowanymi do właścicieli i kadry zarządzającej firm rodzinnych na Mazowszu, będą czuwali profesorowie Witold Orłowski i Andrzej Blikle. Zajęcia (180 godzin) będą się odbywały na sesjach od czwartku do soboty.

Słuchacze zdobędą wiedzę z budowania strategii biznesowych, zarządzania operacyjnego, zarządzania kadrami, finansami (w tym o źródłach finansowania dla MŚP), komunikacji. Nauczą się radzenia sobie z problemami typowymi dla przedsiębiorczości rodzinnej, m.in. zagadnieniami prawnymi, np. jak przygotować formalnie sukcesję i zabezpieczenie majątku rodzinnego.

Przydatne będą również kontakty zdobywane podczas studiów i możliwość wymiany doświadczeń z osobami działającymi w podobnych firmach. Absolwenci mają dysponować zarówno „twardymi” (m.in. finanse, zarządzanie), jak „miękkimi” (m.in. negocjacje, zarządzenie zmianą, łączenie pracy w firmie z życiem rodzinnym) umiejętnościami menedżerskimi. Koszt udziału w Studium Podyplomowym FBA — Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych to 10 483,40 zł, ale dzięki dofinansowaniu UE opłata wyniesie nie więcej niż 2168,93 zł brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu