Czytasz dzięki

Adamczyk: rusza system wsparcia firm transportowych

  • PAP
opublikowano: 06-05-2020, 13:34

Dzięki zawartym w tarczy antykryzysowej zapisom, dzisiaj rusza system wsparcia firm transportowych - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas środowej wspólnej konferencji z wicepremier Jadwigą Emilewicz poświęconej nowym instrumentom wsparcia m.in. dla branży transportowej.

"Branża transportowa jak wiele innych musi otrzymać wsparcie, bo to jest krwiobieg polskiej gospodarki. (...) Dzięki zawartym w tarczy antykryzysowej zapisom, dzisiaj rusza system wsparcia firm transportowych" - powiedział w środę Adamczyk.

Andrzej Adamczyk
Zobacz więcej

Andrzej Adamczyk fot. Marek Wiśniewski

Wyjaśnił, że jednym z elementów wsparcia oferowanych przez Agencję Rozwoju Przemysł jest leasing operacyjny z karencją w spłacie do 12 miesięcy, będą też pożyczki obrotowe. "Jestem przekonany, że te rozwiązania będą pomocne branży w tych trudnych czasach" - ocenił Adamczyk.

Minister podkreślił, że w szczególnie złej sytuacji są firmy przewożące osoby zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym, gdyż usługi turystyczne przestały funkcjonować, a na parkingach pozostaje tysiące autokarów.

Adamczyk przypomniał, że przy przejazdach przez polskie granice kierowcy z firm transportowych nie podlegają 14-dniowej kwarantannie. 

Sprawdź program webinarium "Instrumenty wsparcia przedsiębiorców w dobie pandemii", 20 maja 10:00 >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane