ARP pomoże małym i średnim

opublikowano: 06-05-2020, 15:15

Rządowa agencja zaoferuje firmom trzy rodzaje wsparcia – w tym leasing z karencją tylko dla przewoźników.

Agencja Rozwoju Przemysłu ma 1,7 mld zł na pomoc przedsiębiorcom. W ramach tej kwoty uruchamia trzy programy dla sektora MŚP, w tym jeden skierowany wyłącznie do przewoźników. Zaoferuje im leasing operacyjny z karencją w spłacie - instrument przeznaczony do refinansowania umów leasingowych z podmiotami komercyjnymi. Kwota leasingu może sięgać 5 mln zł netto, okres finansowania - 6 lat, a karencja - nawet roku. W przypadku leasingu standardowego ciągnika siodłowego z naczepą może zasilić bieżącą płynność spółki kwotą około 111 tys. zł. Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, jest przekonany, że dzięki temu wsparciu firmy przetrwają trudny czas i będą w stanie utrzymać miejsca pracy.

Fot. Krzysztof Kuczyk/FORUM

Kolejną formą pomocy dostępną w ARP jest dwuletnia pożyczka obrotowa z roczną karencją. Ma pomóc sfinansować wypłatę wynagrodzeń. Mogą na nią liczyć firmy ze wszystkich branż. Trzecim instrumentem jest pożyczka na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym. Przedsiębiorca może pożyczyć od 800 tys. zł do 5 mln zł nawet na 6 lat z 15-miesięczną karencją.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków, zakresu pomocy i sposobu ubiegania się o nią dostępne są na stronie www.arp-tarcza.pl. Za pośrednictwem tego serwisu można również złożyć wniosek przez internet.

Sprawdź program webinarium "Instrumenty wsparcia przedsiębiorców w dobie pandemii", 20 maja 10:00 >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane