Adgar rozpędza się w Polsce

opublikowano: 18-06-2018, 22:00

Izraelski deweloper i zarządca nieruchomości biurowych zwiększa tempo inwestycji w Warszawie i planuje debiut w innych miastach.

W kwietniu 2018 r. wywodząca się z Tel Awiwu spółka Adgar otworzyła w kompleksie biurowym Adgar Wave na warszawskim Mokotowie koncept BE Yourself, który umożliwia najemcom pracę na kreatywnej, otwartej przestrzeni z zachowaniem dostępu do wydzielonego, zamkniętego biura. To połączenie tzw. cocreatingu [tworzenie we współpracy z innymi najemcami — red.] i tradycyjnego najmu biurowego. Niebawem BE Yourself otworzy się także w innym warszawskim budynku dewelopera — Adgar BIT, a następnie spółka planuje stopniowo uruchomiać koncept we wszystkich swoich warszawskich nieruchomościach. Deweloper będzie też mocno rozwijał biura coworkingowe pod marką Brain Embassy, dostępne obecnie w Adgar Park West i Adgar Plaza.

TENDENCJA GLOBALNA: Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland, przypomina, że poza Polską i Izraelem spółka działa także w Belgii i Kanadzie. W każdym z tych krajów będzie rozwijała koncepty BE Yourself i Brain Embassy.
Zobacz więcej

TENDENCJA GLOBALNA: Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland, przypomina, że poza Polską i Izraelem spółka działa także w Belgii i Kanadzie. W każdym z tych krajów będzie rozwijała koncepty BE Yourself i Brain Embassy. Fot. Marek Wiśniewski

— Już w wakacje chcemy otworzyć trzecią lokalizację — ponad 2 tys. tego konceptu powstanie w Adgar BIT— zapowiada Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland.

Przestrzeń Brain Embassy będzie działała także w biurowcu, który spółka kupi w centrum stolicy.

— Chcielibyśmy jeszcze w tym roku sfinalizować zakup, jednak nie możemy na ten moment mówić o szczegółach. W przeciwieństwie do innych deweloperów, nie szukamy działek, ale budynków, które można zmodernizować. Na rynku jest wiele spółek, które budują, a następnie sprzedają swoje nieruchomości. My istniejemy w Polsce od 1999 r. i nie zbyliśmy w tym czasie ani jednego budynku. Sami zarządzamy swoimi nieruchomościami, mamy własną obsługę techniczną — tłumaczy Artur Filipiuk.

Na rozwój konceptów Brain Embassy i BE Yourself nad Wisłą deweloper planuje przeznaczyć w 2018 r. prawie 10 mln EUR.

Spółka ma w planach także budowę nowego obiektu w kompleksie Adgar Park West. Niebawem na Służewcu ruszy natomiast z realizacją amfiteatru. Będzie to obiekt całodobowy, na około 400 osób. Wraz z nim powstaną restauracje, kawiarnie i przedszkole.

— Chcemy, by obiekt był gotowy na wiosnę 2019 r. Będą się tu odbywały wydarzenia kulturalne, których program opracujemy razem z miastem, mieszkańcami, Stowarzyszeniem Lepszy Służewiec i wybranymi instytucjami kulturalnymi — zapowiada Artur Filipiuk.

Potwierdza, że Adgar chce rozszerzyć działalność na inne polskie miasta.

— Bierzemy pod uwagę m.in. Wrocław, Poznań, Trójmiasto. Analizujemy nowe rynki także pod kątem konceptu Brain Embassy — przyznaje Artur Filipiuk.

Adgar jest znany z tego, że przywiązuje bardzo dużą wagę do jakości środowiska pracy. Przed kilkoma miesiącami spółka otrzymała certyfikat LEED Gold dla wspomnianego już kompleksu Adgar Park West. To oznacza, że wszystkie budynki dewelopera mają już zielone świadectwa tego typu.

— Tylko 19 budynków w Polsce posiada certyfikat LEED Gold, z czego osiem należy do Adgara — zaznacza Artur Filipiuk.

Syndrom współczesności

Coworking to odpowiedź na widoczną na rynku ewolucję stylu pracy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia szukającego drogi zawodowej i jednocześnie oczekującego przyjaznego środowiska pracy w dogodnej lokalizacji — wynika z najnowszego raportu BNP Paribas Real Estate Poland. Najnowsze obiekty biurowe w stolicy wybrali już tacy globalni operatorzy biur coworkingowych, jak Spaces czy WeWork, którzy ulokują się odpowiednio w Centrum Marszałkowska i Cedecie. Obydwa budynki cieszą się dużą renomą, ze względu na wysoką jakość i położenie w centrum miasta.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu