Administracja Bidena rozmawia z Chinami o Boeingu 737 Max

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-06-2021, 12:19

Administracja Bidena współpracuje z Chinami w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie samolotów Boeing 737 Max, które w azjatyckim kraju nadal są zakazane.

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX
Acefitt/ Wikipedia Commons/ CC BY-SA 4.0

– Chiny to duży rynek i musimy się upewnić, że amerykańskie firmy mogą tam robić interesy – powiedziała sekretarz ds. Handlu, Gina Raimondo.

Max wrócił do służby w większości obu Ameryk i Europy po dwóch śmiertelnych katastrofach, które miały miejsce ponad dwa lata temu. Chiny, pierwszy kraj, który uziemił Maxa, nie zniósł jeszcze zakazu latania tym samolotem. Linie lotnicze tego kraju po raz ostatni ogłosiły zamówienia na jednokadłubowca, kiedy Barack Obama był w Białym Domu.

– Chińskie władze lotnictwa cywilnego utrzymują komunikację z FAA w USA i odpowiednim amerykańskim biznesem, a także kontynuują odpowiednie prace w uporządkowany i pozytywny sposób – powiedział rzecznik chińskiego MSZ, Zhao Lijian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane