Administratorzy funduszy poszli na sprzedaż

opublikowano: 07-11-2014, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Trinity, od dekady administrujące funduszami w Polsce i regionie, weszło w skład globalnej grupy Vistra.

Zakładanie spółek, prowadzenie ich księgowości i załatwianie spraw administracyjnych nie jest może spektakularne, ale na pewno niezbędne — i warte sporych pieniędzy.

Trinity Corporate Services, od dekady zajmujące się outsourcingiem usług w zakresie zarządzania i księgowości, z których szeroko korzystają m.in. fundusze inwestycyjne, znalazło właśnie nowego właściciela. To działająca w ponad dwudziestu krajach grupa Vistra, jeden z globalnych liderów branży. Kupując Trinity, po raz pierwszy wchodzi do Europy Środkowej i Wschodniej. Trinity tymczasem, które w 2004 r. zaczynało od trzech pracowników i małego biura w Warszawie, zatrudnia dziś ponad 300 osób i jest potentatem branży w regionie. Ma biura w czterech polskich miastach, a także w Bułgarii, Rumunii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Wartości transakcji nie ujawniono.

— Transakcja jest kontynuacją naszej strategii rozwoju i pozwala na dalszy wzrost organiczny. Dzięki Trinity poszerzamy nie tylko obszar naszej działalności, ale również zakres usług — mówi Martin Crawford, prezes Vistra Group. Tom Ravensdale, prezes Trinity, który nadal będzie pełnił funkcje zarządcze w grupie,podkreśla, że dzięki wejściu w skład międzynarodowej grupy zarządzana przez niego spółka będzie mogła łatwiej sprostać rosnącym wymaganiom klientów w Europie Środkowej i Wschodniej.

— Połączenie powoduje też poszerzenie spektrum naszych usług w regionie. Klienci i partnerzy biznesowi zyskają dostęp do globalnych rozwiązań poprzez sieć naszych lokalnych biur — mówi Tom Ravensdale.

Czym dokładnie zajmuje się Trinity? Jego klientami są głównie międzynarodowe korporacje, fundusze private equity czy fundusze inwestujące w nieruchomości. Spółka prowadzi dla nich sekretariaty korporacyjne, księgowe, kadrowe czy administracyjne, pomagając w wejściu na rynek — i wyjściu z niego. Wśród jego spółek zależnych jest też OFIZ, lider rynkowy w Polsce w zakresie wyceny aktywów i rachunkowości inwestorów instytucjonalnych. Pracuje głównie dla funduszy otwartych i zamkniętych, zarządzając aktywami klientów o wartości ponad 12 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane