Adobe: sprzedaż w Internecie w okresie świątecznym przekroczy 200 mld USD

opublikowano: 26-11-2021, 18:43

Firma Adobe Analytics szacuje, że sprzedaż online w okresie świątecznym obejmującym cześć listopad i grudnia przekroczy w USA po raz pierwszy poziom 200 mld USD.

e zakupy zakupy w internecie ehandel e handel
ecommerce
e zakupy zakupy w internecie ehandel e handel ecommerce
Adobe Stock

Wyliczenia firmy, która zajmuje się analizą sprzedaży konsumenckiej na stronach internetowych sprzedawców wskazują, że wydatki w Święto Dziękczynienia wyniosły 5,1 mld USD i były nieco niższe od prognoz. Porównywalne okazały się do ubiegłorocznych i o 21 proc. przekroczyły poziom z 2019 r.

Adobe Analytics prognozuje, że całkowita sprzedaż online w tym sezonie osiągnie 207 mld USD — co oznacza wzrost o 10 proc. rok do roku i najwyższy wynik w historii.

Należy jednak pamiętać, że szacunki te nie uwzględniają ryzyka jakie niesie odkrycie nowego wariantu koronawirusa, który może stanowić potencjalnie poważne zagrożenia dla gospodarki.

Z kolei projekcja National Retail Federation zakłada, że tegoroczne zakupy w okresie świątecznym obejmujące zarówno sprzedaż online, jak i w sklepach, ale nie uwzględniające wydatków u dealerów samochodowych, stacji benzynowych i restauracji, osiągnie rekordowy poziom od 843,4 do 859 mld USD do dawałoby wzrost odpowiednio o 8,5 i 10,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane