ADR przyśpiesza w Zagórzu

opublikowano: 11-10-2018, 22:00

Producent osi do pojazdów wyda 60 mln zł na rozbudowę i modernizację zakładu w mieleckiej strefie. Przybędzie robotów.

Euro-Park Mielec wydał drugą decyzję o wsparciu, czyli zgodę na zwolnienia podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dostał ją ADR Polska, producent osi i zawieszeń do sprzętu rolniczego z Zagórza na Podkarpaciu.

ADR długo czekał na możliwość skorzystania ze zwolnień
podatkowych w Euro-Parku Mielec, którym kieruje Krzysztof Ślęzak. Od lipca 2017
r. nie można było włączać do stref ekonomicznych gruntów prywatnych.
Zobacz więcej

15 MIESIĘCY PRZERWY:

ADR długo czekał na możliwość skorzystania ze zwolnień podatkowych w Euro-Parku Mielec, którym kieruje Krzysztof Ślęzak. Od lipca 2017 r. nie można było włączać do stref ekonomicznych gruntów prywatnych. Fot. GK

Odpalają inwestycje

Firma zainwestuje 60 mln zł i zwiększy zatrudnienie, przekraczające 500 osób, o 10 pracowników. Firma zmodernizuje i kupi nowe maszyny, m.in. automatyczne komponenty magazynu, urządzenia do cięcia laserowego czy stanowiska robotów spawalniczych. Zakończenie prac nad projektem jest planowane na koniec 2024 r.

— Dzięki wsparciu polskiego rządu chcemy całkowicie odmienić zakład, by działał zgodnie z zasadami przemysłu 4.0 i produkcji lean. Liczymy, że stanie się najnowocześniejszym zakładem produkcji osi na świecie. Mamy dwa cele dotyczące pracowników: zwiększenie bezpieczeństwa pracy oraz podniesienie jakości usług. Pracownicy, którzy wykażą taką chęć, dostaną szansę zmiany charakteru pracy, bo będziemy potrzebować ludzi, którzy będą programować maszyny i nadzorować ich pracę — mówi Mieczysław Gałązka, dyrektor operacyjny ADR Polska.

Opłacalny road-show

W Euro-Parku Mielec jest już W.P.S z grupy kapitałowej ADR. Obecny zakład wstrzymywał realizację inwestycji, czekając na wejście w życie nowych przepisów. To druga spółka, która dostała decyzję o wsparciu w mieleckiej strefie. Pierwsza to Sanok Rubber Company, producent wyrobów gumowych, który kosztem 70 mln zł rozbuduje zakład w Sanoku.

— Zrobiliśmy promocję ustawy o wspieraniu nowych inwestycji we wszystkich gminach, w których działamy. Pięciu przedsiębiorców wyraziło zainteresowanie i przygotowuje wnioski — mówi Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza Euro-Parkiem Mielec.

Z warsztatu do Chin

Włoska grupa ADR weszła do Polski w 1996 r., kupując wydział mechaniczny i produkcji osi restrukturyzowanej Fabryki Przyczep i Naczep Zasław. Zaczynała od 99 pracowników i 7 tys. mkw. Dziś hale produkcyjne mają 60 tys. mkw. Spółka produkuje zarówno małe osie o dopuszczalnej nośności do 200 kg, jak i osie o nośności do 40 ton. Oferuje też osie skrętne i zawieszenia. Ponad 90 proc. produkcji trafia na eksport do Europy, USA, Australii i na Daleki Wschód.

Historia grupy sięga 1954 r., kiedy Giovanni i Antonia Radrizzani otworzyli zakład tokarski we włoskim mieście Uboldo. W latach 60. ubiegłego wieku rodzinna firma zaczęła produkcję osi samochodowych dla pojazdów budowlanych i rolniczych. W następnej dekadzie synowie założycieli, Giancarlo i Flavio, zmienili na ADR nazwę spółki, która z małego warsztatu stała się dużą organizacją. W następnych latach ADR zaczął sprzedaż w Europie. Dziś ma fabryki we Francji, Hiszpanii, Chinach, Brazylii i Kanadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy