Adres ważniejszy niż komfort

opublikowano: 27-08-2018, 22:00

Aż 47 proc. kandydatów przeglądających oferty pracy, zwraca uwagę na czas dojazdu do potencjalnego miejsca zatrudnienia – wynika z badania „Aktywność specjalistów i menedżerów” przeprowadzonego przez Antal.

Dzieje się tak, ponieważ coraz bardziej cenimy swój czas prywatny i nie chcemy marnować go na dojazdy. Wolimy spędzać go z przyjaciółmi i rodziną, a także inwestować w rozwój osobisty.

Często elementem ofert pracodawców, którzy starają się zachęcić najlepszych specjalistów, jest też komfort i wystrój biura. Na razie jednak tylko 7 proc. badanych przez Antal przyznaje, że jest to element konieczny, by rozważyć ofertę pracodawcy. Przede wszystkim cenione są takie czynniki, jak wyższe zarobki (75 proc.), umowa o pracę (54 proc.) i elastyczne godziny pracy (49 proc.). Pośród świadczeń pozapłacowych, najczęściej wskazywanych jako istotne przy ocenie pracodawcy, znalazły się dodatkowe premie i bonusy, możliwość pracy zdalnej, elastyczny czas pracy oraz prywatna opieka medyczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu