Adria poleci z Łodzi

opublikowano: 31-01-2014, 00:00

Słoweńska linia będzie mieć pierwszą trasę z Polski — do Monachium. Zastąpi SAS-a, nie zastąpi Lufthansy.

Adria Airways, linia lotnicza z sojuszu Star Alliance, której niemal 70 proc. należy do rządu Słowenii, będzie w sezonie letnim sześć razy w tygodniu latać z Łodzi do Monachium. To wreszcie dobra informacja dla lokalnego portu. 16 stycznia SAS poinformował, że od 3 lutego nie będzie już latać z Łodzi do Kopenhagi. Lotnisku zostały w sezonie zimowym tylko obsługiwane przez Ryanaira trasy do Dublina, East Midlands, Liverpoolu i Londynu, łącznie 11 połączeń tygodniowo. SAS oferował loty po południu i — zdaniem ekspertów — od początku był skazany na porażkę. Adria będzie oferować poranne loty, co ma wielkie znaczenie dla osób planujących służbową podróż.

— Decyzja Adria Airways to informacja dla kolejnych przewoźników flagowych, że nasze lotnisko ma potencjał. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni. Nadal zależy nam na Lufthansie, która oferowałaby naszym pasażerom loty do Frankfurtu — mówi Przemysław Nowak, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Bart Buyse, prezes Lufthansy w Polsce, mówił niedawno, że szanse są niewielkie, bo po otwarciu autostrady z Łodzi do Warszawy można się dostać w godzinę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu